Publicitate Stiri de Pitesti
pub@stiridepitesti
Acasă Sport Video. Declarații Ionuț Badea privind transferurile și bugetul echipei, după amicalul cu...

Video. Declarații Ionuț Badea privind transferurile și bugetul echipei, după amicalul cu Unirea Bascov

Alin Popa a fost marcatorul singurului gol al amicalului FC Argeș – Unirea Bascov (min.58), meci încheiat 1-0. Meciul s-a disputat miercuri pe stadionul Nicolae Dobrin.

Argesul i-a aliniat pe: Agachi – Danescu, Motroc, Deslandes, Musat – Prepelita, Moihedja, Matis, Fundatureanu – Grecu, Buhaescu.
Rezerve: Ducan, Micle, Tofan, Oancea, Turda, Dicu, Oprescu, Serbanica, Serban, Panait, Brinzan, Rasoveanu, Popescu, Grecu, Alin Popa. Antrenor: Ionut Badea.

Iar Unirea Bascov i-a avut în teren pe: Calinoiu – Ciocirlan, Din, Dumitrache, Constantin – Piscanu, Butoiu, Iamandi, Iordache – Neacsu, Ivan. Rezerve: Nita, Craciun, Comanescu, Dragaoaia, Cristian, Balteanu, Coman. Antrenor: Adrian Dulcea.

Cei doi antrenori au stabilit ca meciul să se dispute pe durata a doua reprize a cate 55 de minute fiecare. La finalul meciului, Ionuț Badea a făcut câteva declarații foarte interesante referitoare la bugetul echipei, dar și la lipsa transferurilor efectuate până acum, Sylvain Deslandes fiind singurul transfer. Acestea pot fi urmărite în înregistrările de mai jos.

FC Argeș va pleca duminică în cantonament în Turcia.