AcasăPoliticaVideo. Victor Ponta: ”Cine este Sorin Apostoliceanu?”

Video. Victor Ponta: ”Cine este Sorin Apostoliceanu?”

Preşedintele Pro România, Victor Ponta, a fost prezent la Piteşti, unde a susţinut o conferinţă de presă. Ponta a fost întrebat dacă actualii liberali Sorin Apostoliceanu şi Mihai Coteţ au purtat negocieri cu Pro România, aşa cum s-a vehiculat.

„Eu cunosc mulţi lideri politici din Argeş, dar n-am auzit de Sorin Apostoliceanu. Cine e? Să vă răspundă la întrebare colegii mei.”, a spus Ponta.
De altfel și Bogdan Ivan, liderul Pro România Argeș a negat:

„Eu am mai spus, PSD candidează la alegerile locale cu doi candidaţi. Unul de la PSD, unul de la PNL. Noi nu am negociat nimic cu nimeni, noi susţinem doar candidaţii noştri. Nu ne interesează alte persoane.”

Victor Ponta a fost președintele PSD în perioada când Sorin Apostoliceanu era consilier local PSD Pitești.

Articol comandat de Partidul PRO România, Organizația Județeană Arges, cod unic de identificare mandatar financiar: 21200010, publicat de MBC News Press.

Carmen Buliga
Carmen Buliga
Este jurnalist și specialist în comunicare, cu experiență în presa scrisă, radio, televiziune și online. Are competențe în redactare, coordonare editorială, producție multimedia și promovare pe rețelele sociale. A colaborat cu Fotbal Club Argeș ca ofițer de presă și administrator de Fan Shop și a dezvoltat proiecte media independente, precum podcastul „Ora25”. De-a lungul carierei, a gestionat campanii de imagine și comunicare, relația cu presa, evenimente și campanii electorale, contribuind la transmiterea eficientă a mesajelor publice. A fost implicat(ă) și în campanii sociale, în parteneriat cu ONG-uri și autorități locale. Formarea sa include studii în jurnalism, marketing sportiv și engagement pentru cluburi profesioniste de fotbal, precum și atestatul de ofițer de presă oferit de Federația Română de Fotbal.
- Advertisment -spot_img

Cele mai citite articole

Poate va intereseaza