FC Argeș își continuă parcursul foarte bun din acest retur de campionat sub conducerea cuplului de antrenori Andrei Prepeliță – Mihăiță Ianovschi. Alb-violeții au ajuns la al cincilea rezultat pozitiv din partea secundă a sezonului după ce au remizat, 1-1, în confruntarea de vineri seară, din deplasare, cu Universitatea Craiova.
 Craiovenii au marcat în minutul 64 prin Mamut, care a trimis în plasă din interiorul careului, o minge pe care defensiva piteșteană nu a reușit să o respingă. Bucuria oltenilor nu a durat decât patru minute pentru că Malele a restabilit egalitatea din pasa lui Meza Colli. Următorul meci al echipei noastre este programat marți, 2 februarie, de la ora 17, FC Argeș urmând să întâlnească pe stadionul Nicolae Dobrin, pe Sepsi Sfântu Gheorghe.
 După frumoasa partidă de aseară, Malele și Prepeliță vor fi prezenti astăzi, 30 ianuarie, la magazinul FC Argeș pentru o sessiune de autografe, începând cu ora 13.30.