Piteștenii s-au impus aseară în fața Politehnica Iași, scor 2-1. FC Argeș a deschis scorul încă din minutul 6, când  Frăsinescu l-a doborât în careu pe Meza Colli. Golgeterul Cephas Malele a transformat fără probleme. Tot el a marcat și al doilea gol chiar în al doilea minut al reprizei secunde și a ajuns la 10 reușite stagionale. In afară de spectacolul oferit în teren, clubul a organizat un eveniment și în tribune, cu ocazia zilei de 8 Martie. Domnii care au achizionat bilete virtuale de minimum 50 de lei au invitat o doamnă sau o domnișoară la meci, mai exact aceștia au fost prezenți prin  fotografiile lor expuse în tribună, iar băieții le-au răsplătit pe doamne cu o victorie. Antrenorul secund al României, Nicolae Dică și-a invitat fetița, de altfel el rămânând un susținător al clubului unde a crescut. Cea mai mare actriță a Piteștiului, Luminița Borta a făcut parte din galeria doamnelor care au încurajat cu inima echipa alb-violetă. De asemenea, pe tot parcursul meciului a fost afișat un banner pe care scria PITEȘTIUL ARE NEVOIE DE STADION NOU! Până în aceast moment, de pe site-ul fcarges-pitesti.ro s-au achiziționat aproximativ 1600 de bilete virtuale.