Miercuri, pe stadionul din Severin, Viitorul Târgu Jiu s-a impus în fața lui FC Argeș cu scorul de 2-1. Primul meci al tehnicianului Ionuț Badea, după debarcarea lui Nicolae Dică, nu a adus victoria mult așteptată. Pentru gazde a deschis scorul imediat, adică în minutul 4, Băduță. Egalarea a dus-o Andrei Blejdea, un jucător chemat de la Pandurii de Dică, și care a avut mai multe reușite pe parcursul acestui campionat. Speranțele vulturilor pentru o victorie au fost spulberate de Rusu, în minutul 56, care a setat tabela la 2-1.
Ionuț Badea a preluat o echipă alcătuită de fostul antrenor și care la plecarea acestuia se afla pe locul 6, la 6 puncte de lider. Probabil timpul a fost prea scurt pentru implementarea strategiei gândite de Badea. De remarcat este faptul că obiectivul lui FC Argeș s-a modificat pe ici, pe colo, prin punctele esențiale, la modul că noul antrenor are ca obiectiv locurile 1-4, în timp ce Dică avea doar promovarea. In altă ordine de idei, șefii din Trivale speră la calificări în Cupele Europene, ei anunțând prime generoase pentru îndeplinirea acestui deziderat. In acest moment, FC Argeș a coborât la jumătatea clasamentului și se situează pe locul 10….dar, Europa ne așteaptă… Intre timp, Mioveniul lui Stoica, este liderul clasamentului.