Vineri seara, FC Argeș a disputat etapa cu numărul 33, pe stadionul din Trivale, în compania echipei Viitorul. 11 aliniat la start de Prepeliță si Ianovschi a arătat așa: Malele, Palic, Șerban, Dumitru, Mezza Colli, Barbu, Mușat, Maric, Turda, De Jonghe si Greab. Înainte de acest meci, FC Argeș era neînvinsă de 2 luni iar Viitorul lui Hagi trecea printr-o perioadă mai puțin bună. După prima repriză în care vântul le-a pus probleme ambelor echipe, tabela rămâne neschimbată 0-0.

Repriza a doua aduce și golul mult așteptat, în minutul 71 Grigore Turda deschide scorul, scor final FC Argeș – Viitorul 1-0.

După victoria  din această seară, trupa din Trivale a ajuns la 9 meciuri consecutive fără eșec.

Partida a fost arbitrată de celebrul Sebastian Colțescu (43 de ani) care a primit de curând o veste bună, a fost absolvit de rasism de ancheta UEFA, după ce l-a numit ”ăla negru” pe Pierre Webo, la meciul dintre PSG și Istanbul Başakşehir, în Champions League.